Rok s bylinkami

Aktuální termíny

Pokud máte o tento kurz zájem, zeptejte se.

Prosím místa si rezervujte nejpozději týden před seminářem. Lektorka si potřebuje pro Vás připravit bylinky.

O kurzu

  • Jak si bez zbytečné chemie udržet a posílit zdraví?
  • Jak si vyrobit vlastní bylinkový čaj, mast, tinkturu či sirup?
  • Jak a co sbírat v přírodě?
  • Jak rozeznat léčivé bylinky v terénu?
  • Poznejte léčivou sílu bylinek v našem praktickém kurzu.

Víte, že bylinky můžete sbírat a zpracovávat v každou roční dobu? Nemusíte kupovat drahé produkty, nepotřebujete znát stovky bylin, svou lékárnu naleznete na každé louce, zahrádce či doma za oknem.

V našem kurzu se naučíte základy bylinkaření.  Dozvíte, které bylinky by neměly chybět v domácí lékárničce, jaké dary přírody můžete využít v kuchyni a v domácí kosmetice. Naučíte se, jak bylinky zpracovávat, jak si namíchat léčivý čaj, jak snadno vyrobit tinkturu, sirup či mast.

Každý měsíc si budeme povídat o bylinkách, které můžete v danou dobu sbírat a zpracovávat, a  které orgány v těle můžete podpořit podle orgánového kalendáře. Budeme si povídat o využití květů, plodů, listů i kořenů, o tradicích a zvyklostech našich předků spojených s jednotlivými ročními obdobími. Uvaříme si bylinkový čaj a ochutnáme domácí sirup. A navíc si pokaždé odnesete domů vlastnoručně vytvořený bylinkový výrobek. V teplejších měsících roku podnikneme poznávací vycházky do zajímavých přírodních lokalit v okolí Holic a přímo v terénu si z bylinek něco vyrobíme.  

Duben 

pondělí 17. 4. 2023 v 17:30 hod. Vycházka bude spojena s malou oslavou – otvíráním studánky na Nemošické stráni. Pokud nebudete pospíchat, můžeme společně posedět v naší Nemošické hospodě.

Náš sraz bude na parkovišti z boku Nemošické hospody, Staré náměstí 1, Pardubice – Nemošice, kde se dá i bez problémů nechat auto. Zaparkovat se dá i ve dvoře hospody, kam je vjezd z boční ulice. 
https://mapy.cz/…506

https://mapy.cz/…506

Od Hlavního nádraží v Pardubicích se na místo dopravíte autobusem č. 10 a 19 (zastávka Nemošice škola, která je pár desítek metrů od hospody). Jízdní řády najdete zde: https://www.dpmp.cz/…les

Květen:

pondělí 15. 5.

arboretum Vysoké Chvojno, sraz na parkovišti u penzionu a restaurace Zámeček zde: https://mapy.cz/…=18

Červen

pondělí 12. 6.

kopec Jahodná u Poběžovic

Sraz na parkovišti u firmy Pacific direct (ADA International) v Podlesí u Holic („u mejdlíček“). Souřadnice jsou: 50.0874575N, 15.9915822E

Mapa zde: https://mapy.cz/…215

Workshopem Vás provede bylinkářka Radka Svatošová. 

Bylinková procházka v okolí Holic

Něco pro inspiraci

Lektoři

[Radka Svatošová]

Společné informace

  • Kurz je nutné uhradit před začátkem kurzu na účet: 2600942500/2010
  • Prosíme do zprávy pro příjemce prosím uveďte své jméno. Variabilní symbol vám bude vygenerován s rezervací.
  • Naše kurzy můžete věnovat jako dárek. Rádi Vám vystavíme dárkový certifikát.