Malování hedvábných šátků

Aktuální termíny

Pokud máte o tento kurz zájem, zeptejte se.

O kurzu

Kurz probíhá pod vedením zkušené empatické lektorky, která garantuje klidnou, tvůrčí atmosféru a osobní přístup. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i pokročilé výtvarníky. Každý pracuje vlastním tempem. K malbě na hedvábí není potřeba výrazné výtvarné nadání. Pro nezkušené malíře máme připraveny knihy s předlohami, kde mohou načerpat inspiraci.

Ve workshopu si osvojíte základní techniky ruční malby na hedvábí v příjemné atmosféře ateliéru snadno a s úsměvem. Vyzkoušíte si zajímavé efekty – zapouštění barev, batikování a třeba i efektovou sůl. Vyrobíte si naprosto originální kousek, který se stane Vaším šperkem či originálním dárkem.

Pro tvořivé duše, aktivní babičky, maminky na mateřské, starší děti i všechny ostatní, které baví ruční práce a zbožňují jemné šustění hedvábí, je připraven kurz malování na hedvábí. Nezáleží na tom, jestli už máte s podobnou činností nějakou zkušenost nebo jste úplný začátečník. Malování na hedvábí zvládne každý. V této originální kreativní tvorbě vám bude průvodkyní zkušená lektorka Hana Kopecká. Ta vás seznámí se všemi aspekty práce s hedvábím. V kurzu malování na hedvábí se postupně naučíte:

· navrhnout a vytvořit šátek podle vlastního návrhu

· pracovat s barvami na textil a hedvábí

· vyzkoušíte si konturování barvou, voskem, efekty se sol

Barvy na hedvábí se mohou kombinovat s kresbou kontur. Kontury použijeme vždy, chceme-li malovat motivy s výraznými okraji. Kontury proniknou látkou a tím zabrání barvám v rozpíjení.

Velikost šály záleží na vašem výběru a není v ceně kurzu. Jsme schopni Vám zajistit tyto rozměry za tyto ceny:
90 x 180 cm
45 x 180 cm
35 x 130 cm

Něco pro inspiraci

Lektoři

Mgr. Hana Kopecká

Pamatuji se, jak jsem jako malá kreslila svoje první princezny s placatou hlavou a snově dlouhými vlasy a vymýšlela o nich příběhy. O mnoho let později jsem vystudovala vysokou školu s výtvarným zaměřením, naučila se různé výtvarné a řemeslné techniky. Na kreslení, malování, grafice nebo modelování miluji, že je to jako byste vstoupili do nekonečné kouzelné zahrady. Můžete se nechat okouzlit tvary, barvami, vymyslet třeba tisíc nemožností, které se pod vašima rukama změní ve skutečnost…

Kromě lektorování výtvarných kurzů pomáhám lidem s uspořádáním domu či bytu, aby se jim dobře žilo. Uplatňuji při tom techniky učení Feng Shui.

Společné informace

  • Kurz je nutné uhradit před začátkem kurzu na účet: 2600942500/2010
  • Prosíme do zprávy pro příjemce prosím uveďte své jméno. Variabilní symbol vám bude vygenerován s rezervací.
  • Naše kurzy můžete věnovat jako dárek. Rádi Vám vystavíme dárkový certifikát.