Kurz reflexní terapie

Aktuální termíny

Pokud máte o tento kurz zájem, zeptejte se.

O kurzu

Kurz vede Ing. Hana Fedora Smejtková – terapeutka těla a duše. Ve vlastní práci terapeutky se zabývá reflexní terapií a čínskou medicínou, kterou propojuje s odkrýváním duchovních příčin nemocí, uvolňováním energetických bloků v těle a poradenstvím zdravého životního stylu. Vedle toho se věnuje i psychoterapii na bázi kombinace několika účinných metod, organizování návštěv energetických míst v krajině, další energetické práci i šamanským rituálům. V rámci osvěty publikuje, přednáší a sama vede semináře pro pomoc sobě, svému okolí či klientům. Pro radost svou a přátel skládá básně a písně.

Reflexní terapie jako jedna z nejstarších přírodních metod, vycházející z projekce lidského těla do nártů a plosek nohou, je zrovna tak účinná pro diagnostiku zdravotního stavu, jako i pro vlastní terapii. Nezastupitelné je pak její místo v prevenci, své nohy máme vždy po ruce a jejich masáží a působením na reflexní plošky můžeme předcházet řadě nepříjemných onemocnění. Samozřejmě ruku v ruce s úpravou životosprávy.

Její nespornou výhodou je kompatabilita s řadou dalších metod a technik. Zapadá přímo do systému čínské medicíny, potažmo celé čínské taoistické filosofie, uplatnění nachází i v kombinaci s dalšími dotekovými technikami, dá se využít i při různých formách energetického působení.

pro všechny, kteří mají zájem pomocí léčivých doteků na reflexních ploškách na nohách aktivně a přirozenou cestou ovlivňovat zdravotní stav svůj i svých blízkých.

Kurz vede

Ing. Hana Fedora Smejtková

zkušená terapeutka těla a duše (www.hafes.cz)

Z kurzu si odnesete řadu dovedností a praktických rad. Seznámíte se s hlavními principy reflexní terapie, rozložením reflexních plošek na ploskách a nártech nohou a osvojíte si způsoby a logiku působení na příslušné reflexní plošky. Pozornost bude věnována zejména důkladnému praktickému nácviku promačkávání reflexních plošek příslušných orgánů podle principů čínské medicíny k účelu reflexní diagnostiky organismu i následnému reflexně terapeutickému působení. Budete vědět, kde leží dva nejdůležitější body, které mají široké použití a je tedy možné masírovat je vždy, když se objeví nějaká potíž nebo nemoc. Budete také umět jednoduše odblokovat krční páteř a mnoho dalšího. Kurz bude doprovázen informacemi o širších souvislostech z oblasti životního stylu, životosprávy, fytoterapie a psychosomatiky. 

Kurz je určen všem, kteří mají zájem aktivně a přirozenou cestou ovlivňovat zdravotní stav svůj i svých blízkých pomocí léčivých doteků na reflexních ploškách na nohách.

S sebou:

• pohodlný oděv (nebo převlečení) a přezutí nebo teplé ponožky

• poznámkový blok ideálně s pevnou podložkou, psací potřeby včetně fixy na malování na nohy

• svačinu a něco k pití (možnost vaření nápojů na místě). V poledne bude delší přestávka na oběd

• ostříhané nehty, především na palcích obou rukou, které jsou třeba pro kvalitní reflexní působení

prosím vezměte si sebou nějakou karimatku, podložku nebo deku + teplé ponožky.


Společné informace

  • Kurz je nutné uhradit před začátkem kurzu na účet: 2600942500/2010
  • Prosíme do zprávy pro příjemce prosím uveďte své jméno. Variabilní symbol vám bude vygenerován s rezervací.
  • Naše kurzy můžete věnovat jako dárek. Rádi Vám vystavíme dárkový certifikát.